Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 27 Μαΐου 2012

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΡΟΜΕΩΝ KAI ΟΔΟΙΠΟΡΩΝ ΕΟΡΔΑΙΑΣ

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΡΟΜΕΩΝ και ΟΔΟΙΠΟΡΩΝ ΕΟΡΔΑΙΑΣ Με συμμετοχές και επιτυχίες σε ποικίλες δραστηριότητες συνεχίστηκε η παρουσία των μελών του Σ.Δ.Ο. Εορδαίας. Αρχικά την Κυριακή 13 Μαΐου πήραν μέρος στον 5ο Πανελλαδικό ποδηλατικό γύρο πόλεων, που είχε συνδιοργανωτές τους Φίλους Ποδηλάτου Εορδαίας, την Ε.Δ.Ο.Π., το δήμο, την τροχαία και την πυροσβεστική και πολλά μέλη του συλλόγου.
ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΡΟΜΕΩΝ και ΟΔΟΙΠΟΡΩΝ ΕΟΡΔΑΙΑΣ Η  έκβαση του οποίου εκπλήρωσε τον σκοπό για τον οποίο διοργανώθηκε με τη συμμετοχή των πολιτών να είναι ικανοποιητική, στέλνοντας  το ελπιδοφόρο μήνυμα ότι το ποδήλατο μπορεί να καθιερωθεί ως μέσο μετακίνησης στις Ελληνικές πόλεις, καθώς και οι οδηγοί των αυτοκινήτων έδειξαν την ανάλογη υπομονή και σεβασμό προς την ποδηλατοπομπή.

Την ίδια ημέρα σε αγώνα βουνού 62χιλ. που πραγματοποιήθηκε στο Πήλιο ο Μωυσής Φωλτόπουλος κατέλαβε την 1η θέση και ο Θεοδωρής Ιωαννίδης την 4η στη γενική κατάταξη του αγώνα.
Στη συνέχεια την Κυριακή 20 Μαΐου διεξήχθηκαν με επιτυχία στην Καστοριά δύο πολύ όμορφοι αγώνες, ο γύρος της λίμνης συνολικής διαδρομής 30χιλ με συμμετοχή 110 αθλητών και το ο Σ.ΔΟΕ να δίνει το παρών με 8 αθλητές και ο παραλίμνιος δρόμος Μαυριώτισσας απόστασης 10χιλ, με συμμετοχή 150 αθλητών και ο Σ.Δ.Ο. Εορδαίας να συμμετέχει με 12 αθλητές. Οι επιδόσεις των αθλητών του Σ.Δ.Ο.Ε. ήταν πολύ καλές και κάποιοι από αυτούς κατέλαβαν σημαντικές διακρίσεις.
Ο Κώστας Μανώλας , στα 10χιλ βγήκε 5ος στη γενική κατάταξη και 1ος στην κατηγορία του, οι Ιωάννης Δέλλιος και Ιωάννης Παπαδόπουλος 3οι στην κατηγορία τους.
Μεγάλες διακρίσεις είχαμε και στα 30χιλ  όπου ο Θωμάς Μπογιατζής τερμάτισε 9ος στη γενική και 3ος στην κατηγορία του και ο Σάββας Σιδηρόπουλος, ήταν 11ος στη γενική και 1ος στην κατηγορία του.
Το ίδιο Σαββατοκύριακο ο σύλλογος εκπροσωπήθηκε και σε έναν αγώνα ιδιαίτερης δυσκολίας και ατελείωτων χιλιομέτρων. Οπλισμένος με περίσσια δύναμη, υπομονή και θάρρος αφού διήνυσε 180χιλ, μεταξύ Αρχαίας Νεμέας-Αρχαίας Ολυμπίας, τερμάτισε τον αγώνα σε χρόνο 25 ώρες και 12 λεπτά καταλαμβάνοντας την 20η θέση σε σύνολο 70 αθλητών που ξεκίνησαν, χωρίς να καταφέρουν να ολοκληρώσουν όλοι. Ο λόγος για τον Γιώργο Ζαχαριάδη που συμμετέχει σε τέτοιους αγώνες, μέσα στα πλαίσια προετοιμασίας του για να λάβει μέρος στον παγκοσμίου φήμης υπερμαραθώνιο «Σπάρταθλον», συνολικής διαδρομής  256χιλ. Ο αθλητής του συλλόγου έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή χάρη στην επιτυχία του σε έναν παλαιότερο αγώνα πρόκρισης 110χιλ.

99  ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ01:00:3202:04:0703:32:5503:32:31

Το Σάββατο 19 Μαΐου 2012 πραγματοποιήθηκε στο "Καφέ Ένταση" η συγκέντρωση των μελών του Συλλόγου, όπου έγινε οικονομικός και διοικητικός έλεγχος. Λόγω  του ότι δεν υπήρχε η απαραίτητη πλειοψηφία δεν πραγματοποιήθηκε η εκλογή του νέου διοικητικού συμβουλίου και για τον λόγω αυτό αποφασίσθηκε να πραγματοποιηθεί εκ νέου την 9η Ιουνίου ημέρα Σάββατο στο γραφείο του συλλόγου, το οποίο βρίσκεται στο Ε.Α.Κ Πτολεμαΐδας κάτω από τις νέες κερκίδες, από τις 16:00 έως και τις 20:00.
Τα μέλη που επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα να επικοινωνήσουν με τα μέλη της Εφορευτικής Επιτροπής : Κόλια Αναστάσιο τηλ.:6937957333, Πατσίκα Κώστα τηλ.:6947441535 και Χατζησάββα Ηλία.
Παρακαλούμε για την συμμετοχή σας η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.