Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2014

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΕΡΕΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΡΔΑΪΚΗ ΔΥΝΑΜΗ - ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ ΧΡΙΣΤΙΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Συνεπής στο ραντεβού της με την επιτυχία ήταν ξανά η Εορδαϊκή Δύναμη η οποία στο διασυλλογικό πρωτάθλημα  της Ένωσης taekwondo  Βορείου Ελλάδας   απέσπασε 3 μετάλλια. Συγκεκριμένα την 2η θέση στην κατηγορία των Νεανίδων στα -63 κιλά κατέλαβε η Βασιλική Χριστίδου. Επίσης αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Ειρήνη Γκανίδου στα -55 κιλά ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου στάθηκε η Δέσποινα Μαυρίδου στα -63 κιλά. Σημειώνεται ότι στο εν λόγω πρωτάθλημα συμμετείχαν 260 αθλητές και αθλήτριες από την Βόρεια Ελλάδα.  Το Δ.Σ της Εορδαϊκής Δύναμης συγχαίρει για τις επιτυχίες τις αθλήτριες του Συλλόγου αλλά και τον προπονητή Χρήστο Χριστίδη, καθώς η πρώτη συμμετοχή σε αγώνες το 2014 στέφθηκε με επιτυχία.Τέλος, να σημειωθεί πως ο Σύλλογος Μικρασιατών Πτολεμαϊδας τίμησε για την συμβολή της αλλά και τις διακρίσεις που σημείωσε σε παγκόσμιο επίπεδο την αθλήτρια της Εορδαϊκής Δύναμης Γραμματική Χριστίδου.